Użytkownicy marihuany rzadziej odwiedzają gabinety lekarskie.

Użytkownicy marihuany rzadziej odwiedzają gabinety lekarskie

 

Przez jednych uważana jako niebezpieczny narkotyk, zaś przez drugich traktowana jak medykament pomocny w wielu dolegliwościach, a czasem wręcz niezbędny przy wielu schorzeniach – mowa oczywiście o marihuanie.
Sporom o jej właściwościach leczniczych nie będzie końca. Naukowcy na całym świecie rozszerzają zakres badań by dojść do konsensusu w tej kwestii.

Korzystając z danych European Journal of Internal Medicine, osoby które w swoim życiu użytkują marihuanę, wykazują mniejszy wskaźnik zachorowań, a co za tym idzie – rzadziej odwiedzają gabinety lekarskie.
W Medical College of Wisconsin przeprowadzono badania w których uczestniczyło 174.159.804 !! dorosłych Amerykanów  w wieku od 18 – 59 lat u których oceniano zależności pomiędzy częstotliwością korzystania z usług służb zdrowia, a stosowaniem marihuany. Odnotowano, że wizyty lekarskie czy jakiekolwiek korzystanie z usług opieki zdrowotnej wśród osób zażywających marihuanę nie mają znaczącego wzrostu w zestawieniu z osobami, które jej nie stosują.

Badacze stwierdzili także, że użytkownicy marihuany aplikujący ją kilka razy dziennie wykazują mniejszy stopień zachorowań czy złego samopoczucia, a tym samym rzadziej odwiedzają placówki lecznicze.

„…stosowanie marihuany nie jest związane ze zwiększonym wykorzystaniem opieki zdrowotnej, nie ma również związku pomiędzy wykorzystaniem opieki zdrowotnej i częstotliwością używania marihuany.”

Ciężko zatem stwierdzić czy pozytywny wpływ kannabinoidów w końcu zyska aprobatę w  leczeniu i czy w przyszłości leki na bazie marihuany znajda swoje miejsce na aptecznych półkach.

 

Autor: TT

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz