MARIHUANA A ALKOHOL

Zwolennicy i przeciwnicy marihuany od lat prowadzą ze sobą konflikty. Każda ze stron idzie w zaparte i przedstawia argumenty potwierdzające to, ż to właśnie oni mają racje.
Jednak nie ma to znaczenia w ciągłych badaniach pod względem leczniczego wpływu substancji marihuany na ludzki organizm. Istnieje mnóstwo badań, które potwierdzają działanie lecznicze tej rośliny w wielu różnych chorobach.
Marihuanę, jak każdą z powszechnie dostępnych używek powinno się stosować z głową i umiarem.

Marihuana a alkohol- co warto o tym wiedzieć?

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że marihuana w zestawieniu z alkoholem jest o wiele bezpieczniejszą używką i nieszkodliwą. Weźmy pod uwagę chociażby sytuację przemocy domowej i występujących patologii społecznych, które głownie tworzą się pod wpływem alkoholu i to alkohol skłania ludzi do takich zachowań.
Niestety jest on dostępny praktycznie wszędzie, na wyciągnięcie reki, a spożywanie go nie niesie za sobą żadnych konsekwencji prawnych. W kwestii marihuany, sprawa ma się całkowicie inaczej. gdyż już posiadanie niewielkiej ilości może ruszyć lawinę prawną, która niesie za sobą mnóstwo konsekwencji. Począwszy od oskarżeń, przesłuchań, zarzutów w kierunku oskarżonej osoby, skończywszy na karze pozbawienia wolności.

Liczby zgonów

Skutki uboczne stosowania marihuany i alkoholu pojawiają się przy każdej debacie osób popierających obie z wymienionych używek. Nie zapominajmy o tym, co zostało już wcześniej wspomniane, że alkohol jest przyczyną mnóstwa wypadków i rozpadów rodzin. Weźmy teraz pod uwagę zażywanie obu używek i ich skutki. Wypicie dużej ilości alkoholu w krótkim odstępie czasowym może doprowadzić do śmierci. Ludzki organizm nie jest przystosowany do tego aby metabolizować tak ogromne ilości alkoholu, co w efekcie może spowodować uszkodzenie organów wewnętrznych, nawet mózgu.
Rocznie w Polsce z powodu przedawkowania alkoholu umiera około 10 tysięcy osób.

Co do marihuana, kwestia przedawkowania jest „czysta”, gdyż nie odnotowano zjawiska przedawkowania, które spowodowałoby śmierć. Jasną sprawą jest to, że większe dawki marihuany mogą dość znacząco podnieść ciśnienie krwi i przyspieszyć bicie serca, jednak nie do tego stopnia, żeby mogło to zagrażać życiu. Najpopularniejszymi skutkami spożycia zbyt dużej ilości marihuany jest: senność, zawroty głowy, które w skrajnych sytuacjach doprowadzają do wymiotów. Jednak nie są to sytuacje, które w jakiś sposób mogłyby doprowadzić do śmierci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz