MARIHUANA A ANTYBIOTYKI

MARIHUANA A ANTYBIOTYKI

Wiele osób w trakcie antybiotykoterapii zwraca się o pomoc do Internetu w kwestii połączenia marihuany z lekami. Jest to spowodowane obawami czy marihuana w połączeniu  z antybiotykami nie wywoła żadnych skutków ubocznych czy też nie osłabi działania medykamentu.
Ciężko znaleźć konkretną odpowiedź w kwestii marihuany i antybiotyku.
Spróbujmy jednak choć trochę zgłębić wiedze na ten temat.

Czym właściwie są antybiotyki?

Najpopularniejszą definicją jaką możemy znaleźć w Internecie jest:

Antybiotyki (z greki anti – przeciw, bios – życie) – naturalne wtórne produkty metabolizmu mikroorganizmów, które działając wybiórczo w niskich stężeniach wpływają na struktury komórkowe lub procesy metaboliczne innych mikroorganizmów, hamując ich wzrost i podziały. Antybiotyki są przedmiotem badań auksanografii, stosuje się je jako środki w leczeniu wszelkiego rodzaju zakażeń bakteryjnych. Bywają także używane profilaktycznie w zapobieganiu zakażeniom bakteryjnym w przypadku osłabienia odporności, np. neutropenii, a także w profilaktyce bakteryjnego zapalenia wsierdzia”

 

Kwestią bezdyskusyjną jest fakt, że wielu ludzi zawdzięcza antybiotykom nie tylko zdrowie, ale i życie i tym samym zrewolucjonizowały rynek medyczny. W 1987 roku sytuacja uległa zmianie i stosowanie do antybiotyków stało się dość niepokojące.
Jedne z badań dostarczają nam informacji, że 40% kobietą w USA podczas porodu aplikuje się antybiotyki, mało tego, są one również podawane noworodkom. Bez względu na to czy ich stan zdrowia tego wymaga czy też nie, co powoduje że organizm uodparnia się na te substancje.

Ważne aby pamiętać, że antybiotyki stosowane są w walce z bakteriami i też właśnie na nie tylko działają, nie są w stanie wygrać walki z wirusami. Jednak coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, że lekarze przepisują antybiotyki właśnie na choroby wirusowe, co kompletnie mija się z celem, bo nie są one w stanie ich zwalczyć. Podczas antybiotykoterapii, zabijane są szkodliwe dla organizmu drobnoustroje, ale tez i te pożyteczne. Trzeba więc być bardzo rozważnym przy ich stosowaniu i stosować je tylko wtedy, kiedy jest to konieczne.

Jak antybiotyki działają w połączeniu z marihuaną?

Wiadomo już jak działają i czym są antybiotyki. Teraz przyjrzyjmy się kwestii jednoczesnego stosowania marihuany i antybiotyków i działania tego połączenia na organizm.
Szukając informacji w Internecie, możemy trafić na wypowiedzi lekarzy, że takie połączenie nie powinno nam zaszkodzić. Jest to związane z całkowicie inną budową cząsteczek antybiotyków i THC.
Najprościej mówiąc, nie ma możliwości aby THC połączyło się z antybiotykiem i doprowadziło do działań niepożądanych na ludzki organizm.

Są jednak antybiotyki przy których odradza się zażywania marihuany. Są to antybiotyki z grupy makrolitów: erytromycyna, spiromycyna.
Wiele osób po połączeniu powyższych leków z marihuaną odczuwało skutki uboczne w postaci problemów gastrycznych. Nie odnotowano poważniejszych skutków połączenia marihuany z antybiotykami, ale nie powinniśmy bagatelizować tej kwestii.
Należy pamiętać o tym, że medykamenty są badane pod kątem oddziaływania z różnymi substancjami, ale takimi , który są ogólnie dostępne i legalne. Jak wiadomo, marihuana do tej grupy nie należy i producenci leków nie maja obowiązku badania swoich produktów pod kątem interakcji z marihuaną.

Ważną kwestią jest fakt, iż przepisanie antybiotyku wiąże się z tym, że nasz organizm walczy z chorobą, a co za tym idzie –  jest osłabiony. W takim przypadku zapalenie czy jakakolwiek inny sposób aplikacji marihuany może zadziałać na nas w różny sposób, niż w czasie kiedy jesteśmy zdrowi i pełni sił.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.