MARIHUANA POMOCNA W NADCIŚNIENIU

MARIHUANA POMOCNA W NADCIŚNIENIU

Testy dowodzą, że dodawanie nasion marihuany do codziennej diety pomaga w leczeniu jak i powstrzymaniu nadciśnienia tętniczego.
Badacze z Uniwersytetu w Manitoba żywią nadzieję, że o wiele bezpieczniejszą opcją w leczeniu nadciśnienia od przepisywanych na tą chorobę leków, mogą być nasiona konopi.
Poprzednie badania wykazały, że występujące w nasionach marihuany białko posiada mnóstwo korzyści sercowo – naczyniowych.

„Wstępne badania wykazały, że peptydy nasion konopi posiadają zarówno właściwości antyoksydacyjne i przeciw-nadciśnieniowe.”


W kolejnych badaniach przeprowadzonych na szczurach, naukowcy zaobserwowali, że dieta trwająca 6 tygodni, która jest oparta na hydrolizowanym białku marihuany jest w stanie zwolnić rozwijanie się nadciśnienia. Mało tego, powyższa dieta odniosła skutek także w zmniejszeniu objawów nadciśnienia tętniczego.

„Wyniki potwierdzają potencjał HMH jako przydatnych substancji, które mogą być zastosowane do przygotowywania żywności funkcjonalnej o nutraceutyków do zapobiegania i leczenia nadciśnienia.”
Naukowcy dodają, że ilość białka w nasionach marihuany jest bardzo łatwa do strawienia, co sprawia ,że stają się one idealnym środkiem w leczeniu nadciśnienia.

„Obecność najwyższego profilu aminokwasów w białkach nasion konopi (głównie identyfikowanych jako edestyny i albuminy) i wysoka strawność czyni je źródłem zdrowych bioaktywnych peptydów.”

Pomimo tak dobrych wieści i wręcz idealnych wyników badań na potwierdzenie zbawiennego wpływu nasion konopi na nadciśnienie, potrzebne jest przeprowadzenie kolejne, większej ilości testów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.